קונים מברגה? 5 דברים שאתם חייבים לדעת!

קונים מברגה? 5 דברים שאתם חייבים לדעת!

מברגות הפכו להיות אחד מכלי העבודה הנפוצים ביותר, אין כמעט בעל מקצוע שאינו משתמש במברגה כזו או אחרת. השימושים מגוונים ובאים לידי ביטוי במגזר המקצועי והפרטי כאחד למעשה יש מגוון גדול של מברגות שחלקן משלבות יכולת קדיחה, הלימה לצורך הברגה עוצמתית או פתיחת ברגים / אומים כדוגמת מברגות אימפקט וחלקן מאפשרות שילוב של 2 כלים בכלי אחד כגון המברגות – מקדחות בעלי הראש המתהפך. היתרון הבולט של שימוש במברגות ברור והוא הנוחות בשימוש ללא כבלי חשמל, עצם העובדה שיש לכלי סוללה נטענת זה כבר יתרון גדול שבעזרתו נוכל לבצע את העבודות שלנו בכל מקום, בכל זמן ללא תלות במקור חשמל.

יש מגוון דגמים וסוגים של מברגות ולכן עלינו לבחור את המברגה שתתאים לצרכים ולאופי העבודה שלנו. לפניכם מספר קריטריונים עיקריים שיעזרו בבחירת המברגה המתאימה ביותר.

ככה בוחרים מברגה

כאמור מברגה היא כלי שימושי ביותר בין אן זה לשימוש מקצועי או פרטי. חשוב להבין מה אומרים הנתונים הרשומים על  מברגות וזאת על מנת שנוכל לבחור אחת שתתאים לנו ולצרכים שלנו.

1 – ייעוד

הגדרת הייעוד של מברגות שווה ערך ל 50 אחוז מבחירת הסוג והדגם שיתאים לכם אם אתם בעלי מקצוע שהמברגה היא חלק בלתי נפרד מיום העבודה שלכם, לדוגמה נגרים / אנשי גבס וכדומה אתם בוודאי תרצו מברגה מקצועית, מאסיבית שתדע לתת מענה בכל יום מידי יום. לכן הגדרת הייעוד חשובה מאוד בבחירת מברגות.

2 – עוצמה

למגוון הסוגים יש מגוון תכונות והתכונה הבולטת היא ללא ספק העוצמה. בדיוק כפי שאתם מגדירים את ייעוד המברגה כן גם עוצמת העבודה שלה תלוייה בייעוד, למשל בעלי מקצוע יש להם שימוש אינטנסיבי ומאומץ כגון מתקיני דקים חייבים מברגות בעלי עוצמה חזקה ביותר. הגורם המשפיע על עוצמת המברגה הוא המנוע, יש סוגי מנועים שונים עם פחמים ואלקטרוניים, מנועים מבוססי פחמים לרוב יהיו כבדים יותר כאשר מנועים אלקטרונים יהיו בעלי עוצמה חזקה יותר, עמידים לאורך זמן ובעלי משקל קל יותר.

3 – סוללה

היתרון של מברגה נטענת הוא הניידות שלה, והניידות באה לידי ביטוי במשקל. ככל שהמברגה קלה יותר כך השימוש בה נוח יותר. הסוללה מהווה חלק נכבד ממשקל המברגה. הסוללות הנטענות לרוב הן סוללות ליתיום ואורך חייהן ארוך במיוחד. מומלץ לבעלי מקצוע העובדים בצורה מאומצת להחזיק יותר מסוללה אחת על מנת להבטיח עבודה רציפה.

4 – מהירות

אלמנט נוסף בעל חשיבות הוא עניין המהירות, כמה סיבובים לדקה – סל"ד = (RPM – repeat per minute) מבצעת המברגה, במברגות מקצועיות יהיה לכם וסת מהירות שאיתו תוכלו לקבוע את קצב ההברגה / קדיחה שלכם.

5 – מומנט פיתול

ממש כמו שאתם רוכשים רכב ובודקים את עוצמתו ב כוחות סוס כך במברגות יש לבדוק את מומנט הפיתול. ככול שמומט הפיטול גבוה יותר המברגה תהיה בעלת עוצמה גבוה יותר. לא אחת תראון מברגות עם סוללות 20V שהן חלשות יותר מברגות 12V, ההבדל בעוצמה בא לידי ביטוי במומנט הפיתול.

ממי קונים מברגות?

מברגות קונים ממי שיתן לכם אחריות ושירות. אל תהססו לבדוק ולשאול מה האחריות כוללת ולכמה זמן היא תקפה, ככל שיש יותר אחריות לאורך זמן כך סביר להניח שהמוצר שלכם איכותי ועמיד יותר. התייעצו עם בעלי מקצוע בתחום שלכם לגבי המברגה שהם עובדים איתה וקבלו חוות דעת.

שתפו


שינוי גודל גופנים
ניגודיות