פטישון נטען, נוחות מקסימלית וחופש פעולה מלא

פטישון נטען, נוחות מקסימלית וחופש פעולה מלא

מבין כל כלי העבודה שיש בארגז הכלים הפטישון ללא ספק הוא אחד מהכלים ההכרחיים יותר. במיוחד מאז שיש פטישון נטען שהפך את השימוש בו לקל ונוח יותר וזה ממש לא משנה אם אתם חובבנים, אוהבי עבודות ביתיות או בעלי מקצוע מיומנים, פטישון נטען הינו הכלי שיעשה עבורכם מגוון רחב של עבודות בקלות, נוחות ומינימום תלות באספקת חשמל, למעשה בזכות היותו כלי נטען שעובד על סוללות אתם כבר לא צריכים לדאוג לכבל מאריך ונקודות חשמל זמינות. היתרון של פטישון על פני מקדחה שניתן לחבר אליו איזמל ולחצוב איתו וכוח הקידוח שלו חזק יותר, משמע שניתן לקדוח בחומרים קשים יותר.

עיקרון הפעולה של פטישון נטען

לאחר שהבנו כי פטישון נטען הוא כלי הכרחי ושימושי שחייב להיות בארגז הכלים שלנו והעדיפות היא לכלי נטען שאינו כובל אותנו לשום דבר ננסה להכיר קצת יותר את הכלי המיוחד הזה – פטישון נטען:

שיטת עבודה

חשמלי או נטען, 2 אפשרויות אלו ישפיעו על נוחות העבודה וכמובן על מחיר הפטישון, חשוב לזכור כי פטישון נטען תמיד יהיה נוח וקל יותר לשימוש ואפשרויות העבודה איתו אינן מוגבלות, כל עוד אתם דואגים לסוללות טעונות.

עוצמה

רבים טועים לחשוב שכלי המופעל על סוללות הוא חלש יותר או בעל יכולות מוגבלות אולם ההיפך הוא הנכון, הטכנולוגיה כיום הביאה את הביצועים של כלי עבודה נטענים כדוגמת פטישון נטען להיות בעלי יכולת ועוצמה שאינה נופלת מכלי המופעל על חשמל

קידוח וקצב הלימה

יש מגוון סוגים של פטישונים הנבדלים ביניהם גם בעוצמת העבודה שלהם, העוצמה באה לידי ביטוי במומנט הפיתול שאחראי על כוח הקידוח וקצב הלימה שאחראי על כוח הדפיקה. מומלץ לוודא ולהתאים את עוצמת הפטישון לאופי השימוש שלכם בו על מנת שתימנעו מהוצאה מיותרת על כלי חזק או חלש מידי.

אביזרים וציוד נלווה

פטישון נטען בדומה לפטישון רגיל מאפשר קידוח וחציבה באותו כלי כאשר האביזר המחובר צריך להיות מיועד לסוג העבודה המתבצעת. יש 3 סוגי חיבורים סטנדרטים שכל אחד מהם מיועד לסוג שונה של איזמלים ומקדחים:

SDS MAX – חיבור בקוטר של 18 מ"מ, בפטישונים המיועדים לעבודות מאומצות וחציבות אינטנסיביות, לביט זה יש 3 מסילות כניסה.

SDS PLUS – פטישון נטען ופטישון חשמלי סטנדרטי לרוב יהיה עם ביט זה שנחשב לנפוץ ביותר בעל חיבור בקוטר של 10 מילימטרים וגם שתי מסילות כניסה.

SDS TOP – פטישונים מקצועיים לביצוע עבודות קידוח וחציבה משולבות יהיו עם ביט זה בעל קוטר 14 מ"מ ושתי מסילות כניסה.

ככה תבחרו פטישון נטען

כאמור פטישון הינו כלי עוצמתי, הרבה מעבר למקדחה, לרוב אנו נבחר לרכוש פטישון נטען כאשר נרצה לשלב בין עבודות קידוח לבין עבודות חציבה. על מנת לבחור את הפטישון המתאים לנו כדי ומומלץ שנגדיר את הייעוד העיקרי, אם אנו בעלי מקצוע שצריכים יותר חציבות מאשר קידוחים או לחילופים חובבנים שאוהבים עבודות ביתיות קטנות, 4 הגורמים שישפיעו על בחירת פטישון נטען הם עוצמת ההלימה, מומנט הפיתול, נוחות העבודה והשליטה על הכלי, מהירות הסיבוב המקסימלית. חשוב להתנסות בכלי, להחזיק ולהפעיל אותו על מנת להרגיש אם הוא נוח לנו או לא.

שתפו


שינוי גודל גופנים
ניגודיות