משחזת, כלי עוצמתי ושימושי כאחד

משחזת, כלי עוצמתי ושימושי כאחד

מבין כל כלי העבודה החשמליים ללא ספק משחזת היא הכלי העוצמתי והשימושי ביותר אצל מרבית בעלי המקצוע. יש שיקראו לה "משחזת זווית, אחרים פשוק יכנו את הכלי "דיסק", לא משנה מה הכינוי של המשחזת כי מגוון השימושים השונים האפשריים במשחזות מאפשר בעצם לבצע כל עבודה קטנה כגדולה על מגוון גדול של חומרים כגון בטון, ברזל, עץ, פלסטיק ועוד.מבין העבודות הניתנות לביצוע על ידי משחזת נכללים חיתוך, ליטוש, שיוף, קרצוף, ניקוי ועוד. יש 2 סוגי גדלים של משחזות הנפוצות בקרב בעלי המקצוע, משחזת קומפקטית ומשחזת דגולה, לכל אחת מהן יש תחומי שימוש משלה.

סוגים שונים של משחזת להתאמה מושלמת

כאמור יש כמה סוגים של משחזות כאשר ההבדל בינהם בא לידי ביטוי בכמה דברים:

גודל – הבדל זה בא לידי ביטוי בקוטר הדיסק אותו ניתן לחבר, ישנה התאמה ל 2 מידות מקסימליות עד 4.5 אינטש ועד 9 אינטש, משחזת בה ניתן להתקין דיסק של 6" או של 4.5" נקראת קומפקטית או קטנה, ואילו בכלי בו ניתן להתקין דיסק של 7" או 9" נקראת משחזת גדולה, או משחזת כבדה. לכל אחת מהן יש את הייעוד שלה. לרוב בעלי מקצוע הצריכים כלי נוח לאחיזה ביד אחת עם יכולת התאמה לסוגי עבודות שונות בקלות. לעומת זאת משחזת גדולה מיועדת לעבודות מאסיביות ומאומצות המתמשכות לאורך זמן ודורשות רציפות עבודה.

ניידות – משחזות הקומפקטיות מאפשרות לנו לבצע מגוון גדול מאוד של עבודות על כן יש  דרכים להפעיל אותם, הראשונה היא על ידי כבל חשמל אלו המשחזות המוכרות והסטנדרטיות יותר, ולעומתן יש את המשחזות המופעלות על ידי סוללה נטענת (בדומה למברגה), היתרון של הפעלה על ידי סוללה גדול מאוד מכיוון שכך ניתן לבצע את העבודה בניידות גדולה יותר ללא צורך ותלות באספקת חשמל או כבלים מאריכים שמפריעים לביצוע.

ככה תבחרו משחזת שמתאימה לכם

כאשר אתם עומדים לרכוש משחזת חדשה כדאי שתשימו לב לכמה פרטים, אלו יעזרו לכם לבחור נכון, בחירה נכונה תאפשר לכם לנצל את מלוא הפוטנציאל של הכלי.

טכנולוגיה – הטכנולוגיה משפיעה על הכלי ואופן הפעלתו, אם אתם עתידים להשתמש בכלי רוב הזמן בתוך מפעל או אולם עבודה סביר להניח כי תבחרו במשחזת חשמלית מכיוון שתמיד תהיה לכם אספקה רציפה של מתח, לעומת זאת אם אתם עתידים לעבוד בחוץ באתרי בניה או מקומות בהם יש קושי לקבל אספקת חשמל סביר להניח כי תבחרו במשחזת המופעלת על ידי סוללה נטענת, כך לא תהיו תלויים במקור מתח.

עיצוב – תמיד חשוב לבחור כלי כבודה שתוכלו להשתמש בו בנוחות, ככל שהכלי ארגונומי יותר ומותאם יותר לסוג הפעילות שלכם כך תוכלו להשתמש בו בנוחות ובבטיחות, אם בחרתם כלי גדול מידי או שאינו נוח לאחיזה סביר להניח כי כל עבודה איתו תהפוך למשימה מורכבת ובעייתית.

אביזרים – חשוב להצטייד באביזרים שיתאימו לאופי העבודה שלכם, לדוגמה סוגים שונים של דיסקים בין אם אלו מיועדים לחיתוך או לליטוש, ואם זו משחזת נטענת דאגו להצטייד עם סוללות נוספות ומטען מהיר על מנת שתוכלו לעבוד בצורה רציפה ללא הפסקות.

שתפו


שינוי גודל גופנים
ניגודיות