טיפים לבחירת תאורה ניידת לשטח ובכלל

טיפים לבחירת תאורה ניידת לשטח ובכלל

ימי החורף קרבים ובאים ולאלו מאיתנו שאוהבים את הגשם זו ממש חגיגה, אך החורף מביא איתו גם רוחות, גשמים עזים ולא אחת גם סופות. ומי שמכירי הסופות מביאות בעיות נוספות כגון ענפים שנופלים או עפים ברוח ועוד כל מיני נזקים. אחת התופעות המוכרות בימי החורף היא בעיית הפסקות החשמל. ומי שכבר חווה הפסקת חשמל מבין שהבעיה העיקרית היא שבחושך לא רואים כלום. אז נכון שיש פתרונות כמו להדליק נרות אך הבטיחות בנרות היא מהם והלאה. הפתרון האידיאלי הוא להשתמש בתאורה ניידת. למעשה תאורה ניידת משמשת אותנו הרבה מעבר לפתרון יעיל בעת הפסקת חשמל, אנו נמצא כי גם כאשר אנחנו בטיול שטח או בעבודה נזקקים לתאורה גם כאשר אין אפשרות להזנת חשמל. מה היא תאורה ניידת? ומה הפתרונות להפקת אור ללא חשמל? על כך ועוד בהמשך.

פתרונות תאורה ניידת:

כפי שציינו יש לא מעט סיבות שבגינן אנו נצטרך להשתמש עם תאורה ניידת והנפוצה שביניהם היא הפסקת חשמל. אולם לא אחת אנו צריכים להאיר מקום שאין בו חשמל או שהנגישות לתאורה עם כבל חשמל היא בעייתית. יש מגוון פתרונות לתאורה ניידת:

תאורה מבוססת חומר בעירה (גז)

הפתרון הוותיק ביותר לתאורה. עד לפני שנים ספורות כאשר הייתם רוצים להאיר את האוהל בטיול הפתרון היה להשתמש בתאורה ניידה המבוססת על גז או נפט. פתרון זה הפך להיות לא יעיל בשל הסכנה הכרוכה בהתלקחות וגרימת שריפות.

פנס יד

עידן הלד הביא איתו מגוון עצום של תאורה ניידת בצורת פנסים ידניים על סוגיהם החל מפנסים קטנים המשמשים לתאורת התמצאות ועד לפנסים עוצמתיים בעלי אלומת אור בוהקת וחזקה.

פנס ראש

ואריאציה משופרת של פנס היד הוא פנס ראש. ניתן למקם אותו על ידי רצועות, עיגון לקסדת ראש. הפנס קטן מימדים על מנת שלא יכביד בעת הנשיאה שלו.

פרוג'קטור נייד (מקרן אור)

הפתרון המושלם כמעט לכל צורך, החל משימושים ביתיים, בטיולים ובעבודה מקצועית. היתרונות הרבים של תאורה ניידת בא לידי ביטוי בעובדה שאנחנו יכולים להאיר כל דבר, בכל מקום ובכל שעה ללא תלות בחשמל וללא סיכון כלשהו כמו בתאורה על ידי אש. כיום פתרונות תאורה ניידת המופעלות על ידי סוללות נטענות מאפשרות לנו נוחות פעולה מירבית. מגוון השימושים הוא אין סופי.

 

מגוון פתרונות התאורה מאפשר לנו לבחור מבין כל הסוגים את מה שמתאים לנו ביותר. חשוב שנגדיר את הצרכים שלנו היטב על מנת שהבחירה שלנו תשרת אותנו היטב.

 

איזו תאורה ניידת נבחר?

כפי שציינו יש מגוון סוגים של פתרונות תאורה ניידת ובחירה נכונה חשובה. על מנת לבחור את התאורה שהכי מתאימה לנו עלינו להגדיר את סוג העבודה שאנו רוצים לבצע, במידה ואנחנו מייעדים את התאורה לטיולים, שטח וכדומה עדיף שנבחר תאורה מוגנת בעלת קיבול סוללה גדול ובנוסף על כך אנחנו נעדיף לרכוש יותר מסוללה אחת על מנת שנוכל להחליף סוללה כאשר היא תיגמר.. לעומת זאת אם אנו עובדים במוסך ותאורה ניידת תשמש אותנו כאשר אנו עובדים על רכב יתכן כי כדאי לנו לבחור בתאורה עם הספק גבוהה יותר על מנת שנוכל לראות בבירור כל חלק שבו אנו מטפלים.

שתפו


שינוי גודל גופנים
ניגודיות