חותכים בלי גבולות עם מסור שרשרת

חותכים בלי גבולות עם מסור שרשרת

גינה מטופחת אינה רק עניין של מדשאה ופרחים אלא גם גיזום עצים. יש לא מעט סיבות לגזום עצים כאשר הראשונה שבהן היא לאו דווקא העניין האסתטי אלא הבטיחותי דווקא. כאשר עץ גדל בצורה פראית והענפים שלו גלים למימדים גדולים יש סיכון רב שאותם ענפים יכולים ליפול או לגרום נזק לסביבה לדוגמה ענפים הפוגעים בכבלי חשמל או ענפים שנופלים בעת סערה או רוח חזקה, הסיבה השניה היא ללא ספק הרצון לשמור על חזות יפה ואסתטית. על מנת לעשות כן יש כמה דרכים והשימוש עם מסור שרשרת הוא הנפוץ והיעיל ביותר, יש יתרונות רבים למסורי שרשרת והניידות הוא הבולט שבהם. קיימים 3 סוגי הפעלה למסורים הפעלה על ידי דלק, הפעלה על ידי חשמל והפעלה על ידי סוללה. ההבדלים בין סוגי ההפעלה הוא בנוחות השימוש.

קצת על מסורי שרשרת

מסורי שרשרת מיועדים לביצוע עבודות ניסור אינטנסיביות ומאומצות, לרוב עבור ניסור ענפים עבים, גזעים ועצים. מסור שרשרת בנוי ממנוע שעל צירו מותקן גלגל שיניים, אל גוף המסור מחוברת לשון מובילה שעליה נעה השרשרת. השרשרת עם השיניים מקיפה את גלגל השיניים המרכזי ובעת ההפעלה של מסור שרשרת מנוע מסובב את הגלגל שמסובב את השרשרת. שרשרת הניסור דומה לשרשרת חוליות של אופניים ועחלי מורכבים להבי המסור. לפני שבכלל מתקרבים לכלי עבודה בכלל ולמסור שרשרת בפרט חשוב לעבורא הדרכה וחשוב להקפיד על אמצעי בטיחות בעת הניסור כגון כפפות, משקפי מגן.

סוגים שונים של מסורי שרשרת

כאמור יש 3 סוגים עיקריים להפעלת מסורי שרשרת ולכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות. חשוב לבחון את הסוגים השונים ולהגדיר את הייעוד שלכם על מנת שתוכלו לבחור מסור שרשרת מתאים לאופי וסוג הפעילות שאתם מתכננים.

מסור שרשרת ממונע

כלי עבודה זה הוא אחד מהכלים הנפוצים ביותר אצל הגננים וגוזמי העצים, יש יתרונות רבים לשימוש בכלי ממונע והראשון שבהן הוא הניידות והנוחות גישה לכל מקום, יחד עם זאת כלי ממונע ובמיוחד כמו מסור חשמלי מחייב שמירה על אספקת דלק רציפה, מה גם שדלק הוא חומר דליק ומתלקח שמחייב טיפול נכון על מנת למנוע סכנה בעת העבודה.

מסור שרשרת חשמלי

כאשר הגיח לעולם מסור שרשרת חשמלי הוא הפך את מוסכמות העבודה בכלל ואצל הגננים בפרט לא עוד ריחות של דלקים, לא עוד סכנת התלקחות, כח עבודה רציף ללא עצירות שאינו נופל ממסור ממונע. החיסרון הבולט הוא הצורך בכבל חשמל וכבל מאריך על מנת לאפשר את העבודה, זה לא תמיד נוח ולא תמיד יש נגישות לביצוע משימת הניסור ולכן הפתרון החשמלי לא מתאים לכל אחד.

מסור שרשרת נטען

הפתרון היעיל ביותר לגננים ולגוזמי עצים ותחליף מושלם למסור שרשרת ממונע הו מסור המופעל על ידי סוללה נטענת, למעשה כאשר ניתן מענה על מניעת הצורך בכבל חשמל שמפריע למהלך הניסור וסכנת ההתלקחות הוסרה כי אין דלק הפך המסור הנטען לכלי עבודה אידיאלי והמומלץ ביותר. היתרונות רבים על החסרונות והשימוש במסור חשמלי נטען מאפשר נוחות עבודה מירבית ונגישות מלאה לכל מקום בו נדרשת עבודת ניסור.

בחירת מסור שרשרת

חשוב להגדיר היטב את הייעוד ורמת השימוש לפני שאתם בוחרים מסור שרשרת, אם הגדרתם נכון תהנו מכלי עבודה יעיל שישרת אתכם לאורך זמן

שתפו


שינוי גודל גופנים
ניגודיות