הכל על מברגות אימפקט וקצת יותר

הכל על מברגות אימפקט וקצת יותר

השם הכללי מברגה מבלבל מאוד מהסיבה שלא אחת הוא מיוחס לסוגים שונים של מברגות כאשר בפועל יש הבדלים משמעותיים בין המברגות השונות. על מנת להבין מה היא באמת מברגה אימפקט נסביר בקצרה על כלל סוגי המברגות וההבדלים המשמעותיים ביניהם, סביר להניח שבתום הקריאה תדעו לקרוא לכל כלי בשמו הנכון, והבלבול בין מברגת אימפקט לבין מברכות אחרות יעלם. נאשית נכיר את הסוגים השונים, הם אלו מברגות רגילות, מברגות קודחות ומברגות אימפקט. 3 סוגים אלו למעשה מקבצים לתוכם את סך המברגות הקונבנציונאליות הקיימות היום בשוק.

קצת מידע על כל מברגה

כפי שציינו יש 3 סוגים של כלי עבודה שרבים טועים לקרוא להם בשם הכללי מדי “מברגה” ראשית נבהיר לגבי כל אחד מהם ונבין למה נעדיף לעבודות היום יום להשתמש עם מברגה אימפקט על פני מברגה מקדחה או מברגה רגילה:

מברגה

הכלי הראשון שאפשר להבריג ברגים בקלות ונוחות ללא מאמץ, המברגה שבעבר הייתה מופעלת על ידי חשמל וכיום על ידי סוללה נטענת הביאה לשינוי משמעותי באופן בו עבודות מתבצעות, החל מהנוחות המרבית שבה אין יותר צורך להיות תלוי בכבלי חשמל ועד ליכולת לבצע עבודות הברגה במקומות לא נגישים או שאין אפשרות לאספקת חשמל. על המברגות ניתן להתקין מתאם המאפשר חיבור מקדחים לצורכי קידוח, לרוב היכולת לקדוח מוגבלת לחמרים קלים ולעבודות לא מאומצות מידי.

מברגה / מקדחה

האחות הגדולה של המברגה היא מקדחה עם יכולות הברגה, כלומר ניתן להבריג ברגים. למקדחה זו יש מתג המאפשר את החלפת כיוון הסיבוב, בשל עצם היותה מקדחה הרי שניתן להבריג איתה ברגים הדורשים עוצמה. ולחילופין כאשר קודחים והמקדח נתקע תמיד נוכל לשחרר אותו על ידי הפיכת כיוון הסיבוב. חשוב לציין כי מברגה / מקדחה זו בעלת משקל גבוה יותר מהמברגה והיא פחות מתאימה לביצוע עבודות קטנות.

מברגה אימפקט

כלי עבודה אידיאלי למגוון עצום של עבודות ושימושים, היתרון הבולט של מברגת אימפקט הוא היחס ההפוך בין הגודל הקטן לעומת העוצמה הגדולה שהכלי מפיק. עיקרון הפעולה של מברגת אימפקט מאפשר ביצוע פעולות הברגה וקידוח בצורה יעילה יותר, כאשר נוצרת התנגדות בזמן ההברגה או הקידוח ראש המברגה מסתובב יחד עם מנגנון דפיקה, השילוב של הסיבוב עם הדפיקה מאפשר שחרור או הידוק בעוצמה רבה.

איך בוחרים נכון מברגת אימפקט?

כאמור יש 3 סוגי מברגות עיקריות שכל אחת מהן מתאימה לסוג עבודה אחר. נכון שניתן לבצע משימה אחת עם מברגה אחרת אך אם נדאג לבחור את הכלי שהכי נכון למשימה אנחנו נקבל תוצאות טובות ואיכותיות יותר ובנוסף נשמור על כלי העבודה שלנו לאורך שנים. על מנת לבחור את הכלי המתאים לנו ביותר עלינו בראש ובראשונה להגדיר מה הייעוד שלו, כלומר מה סוג ואופי העבודה שלנו, לרוב מי שמרבה לקדוח או לעבוד בהתקנות יסתפק במברגה / מקדחה ואם עיקר העבודה היא ביצוע התקנות המצריכות הברגת ברגים הרי שמברגה תספיק לביצוע העבודה, אולם0 אם אתם רוצים כלי עבודה רב שימושי בעל יכולת לתת מענה להברגה של ברגים קטנים ועוגני נ'מבו מסיבים ללא ספק יצטרך מברגת אימפקט.

שתפו


שינוי גודל גופנים
ניגודיות